OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Estetická dermatologie » Lasercentrum » Excimer systém 308 nm

Excimer systém 308 nm

Efektivní způsob léčby:

  • psoriázy (lupénky)
  • vitiliga
  • kožních ekzémů
  • areátní alopetie

Excimerové 308 nm UV světlo je monochromatické excimerové světelné záření používající XeCI jako zdroj záření pro vyvolání apoptózy buněk a zlepšení syntézy pigmentu. Díky svému přesnému zacílení je tento způsob léčby velmi efektivní u mnoha kožních nemocí. Pro jeho vysokou účinnost, časovou nenáročnost a minimální vedlejší účinky se jedná o velmi efektivní způsob léčby psoriázy (lupénky), vitiliga, kožních ekzémů, areátní alopetie příp. dalších kožních onemocnění.

Psoriázová ložiska snesou oproti zdravé kůži daleko vyšší dávky UVB záření a toto právě dokáže excimerové světlo vygenerovat. Výhodou je také přesně cílený paprsek, který dopadá pouze na postižené  místo a zdravou kůži nepoškodí. Záření je také několikanásobně intenzivnější než u ostatních druhů UV lamp. Excimerové světlo je na pokožku vedeno aplikačním otvorem, který se přizpůsobuje velikosti ložiska. 

Po 2 - 3 týdnech již pacienti pozorují viditelné zlepšení a optimálního výsledku je dosaženo po šesti až dvanácti sezeních, u vitiliga je nutný větší počet sezení. Ideální frekvence ošetření je 2x týdně.

Doba ošetření se odvíjí též dle rozsahu ošetření, většinou se pohybuje kolem cca 15 ti minut.

Před začátkem aplikace tohoto přístroje je nutná vstupní lékařská konzultace.        

Možné vedlejší účinky: podráždění kůže příp. větší začervenání, mírné pálení, přechodné hypopigmentace.

Pokyny k ošetřování ozařovaných ložisek: před aplikací Excimer 308 nedávejte na ložiska žádné, ani léčebné masti alespoň 3 hod, 3 hodiny po aplikaci již můžete promazávat. Během letních měsíců aplikujte na ložiska krémy s ochranným faktorem proti slunci.

Novinky a akce

DOPRODEJ - BB krém

5.9.2019

DOPRODEJ opalovacích přípravků

2.9.2019

Micelární vody v akci 1+1

2.9.2019

Péče proti vráskám od La Roche-Posay pro vyplnění a obnovu pleti

15.7.2019

Nodé DS šampón proti lupům + ZDARMA Nodé Fluid šampón

15.7.2019

Sébium Hydra krém 1+1

3.3.2019

Nodé DS šampón proti lupům 1+1

3.3.2019

Omlaďte se s Filorgou

23.7.2019

AKCE –20% na stahovací kalhotky Lifting Briefs

9.1.2019

archiv

ProDerma s.r.o.

Ordinace_1.png